Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej– 4.04.2020 r.

Niedziela Palmowa czyli  Niedziela Męki Pańskiej– 4.04.2020 r.

  1. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu czynna jest tylko w poniedziałek, wtorek i środę w sprawach pilnych.
  2. Mimo trudności jakich doświadczamy, chcemy dać Wam możliwość jak najlepszego przygotowania się do Świąt Paschalnych, dlatego też w Wielki Poniedziałek i w Wielki Wtorek będziemy na Was czekać w konfesjonałach z poszanowaniem wszystkich przepisów prawa oraz z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Prosimy o dostosowanie się w tych dniach do komunikatów zamieszczonych na głównych drzwiach kościoła. Spowiedź będzie się odbywała w dwóch konfesjonałach w następujących godzinach: od 7:00 do 12:00 oraz od 16:00 do 19:00.
  3. W Wielki Poniedziałek i w Wielki Wtorek w kruchcie kościoła będzie można nabyć świece wielkanocne.
  4. Drodzy Parafianie, Przyjaciele i Sympatycy naszego Kościoła!

Bardzo Wam dziękujemy za Waszą troskę i ofiary składane na utrzymanie parafii w tym trudnym czasie. Ten wyraz waszej troski o potrzeby naszej Wspólnoty napawa wielką radością. W tym szczególnym czasie jest to jedyne źródło finansowania parafii.

 

Święte Triduum Paschalne:

•              WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Msze Wieczerzy Pańskiej będziemy celebrować o godz. 18.00. W czasie liturgii pominięty zostanie obrzęd obmycia nóg. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament pozostanie w tabernaukulum, nie będzie przenoszony do tzw. Ciemnicy.

•              WIELKI PIĄTEK – jest to dzień śmierci Chrystusa. Liturgię Męki Pańskiej, rozpoczniemy o godz. 18.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja krzyża poprzez przyklęknięcie (a nie ucałowanie). Papież Franciszek zgodził się, aby zbiórka prowadzona przy tej okazji na Bazylikę Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej została przeniesiona na 13 września.

•              WIELKA SOBOTA – dzień spoczywania Chrystusa w grobie. Również w Wielką Sobotę nie odprawia się Mszy św. Tego dnia nie będzie zwyczajowego święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Zalecane jest błogosławieństwo podczas śniadania wielkanocnego, którego może dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny. Tekst modlitwy będzie opublikowany na stronie internetowej naszej parafii.

•              WIGILIA PASCHALNA – rozpoczyna się po zachodzie słońca, jest najważniejszą celebracją w całym roku liturgicznym. Podczas Wigilii Paschalnej po raz pierwszy śpiewamy uroczyste „Alleluja” i zaczynamy świętować Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Chociaż ta Msza św. rozpoczyna się w sobotę wieczorem, to jednak jest już Mszą św. niedzielną – Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgię tę rozpoczniemy o godz. 22.00 . Sprawowana wieczorem Wigilia Paschalna w całości odbędzie się wewnątrz świątyni. Jej pierwsza część Liturgia Światła zostanie ograniczona do zapalenia paschału i śpiewu Exultet. Liturgia chrzcielna – do poświęcenia wody i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po Wigilii Paschalnej nie będzie w tym roku procesji.

•              Wyjątkowo w tym roku nie ma rezurekcji o godz. 6:00. W Niedzielę Wielkanocną Mszę św. będziemy sprawować o godz. 10:00, 11:15, 12:30 i 18:00.

•              W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

                Zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej i Konferencji Episkopatu Polski Triduum Paschalne będzie sprawowane bez udziału wiernych. Jednocześnie informujemy, że w porozumieniu z Burmistrzem naszego miasta te ważne dla nas wszystkich wydarzenia liturgiczne będą transmitowane na stronie Urzędu Miasta. Bądźmy w tym trudnym momencie dla nas wszystkich razem – duchowo i przez nowoczesne media  !

 2011-11-26 19:43:50 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne