Pożegnalne spotkanie Redakcji "Jadwiżanki" z ks. Rafałem
Obecni byli - oprócz ks. Rafała -  s. Teresa Górczyńska, Pani Daniela Abramczuk,  Państwo Bożena i Janusz Kowalewscy, Pan Andrzej Pettyn, Państwo Małgorzata i Sławomir Remus, Pani Monika Maciuszek z dziećmi, Pani Katarzyna Klonowska, Pani Lusia Ogińska z gromadką dzieci, Pani Małgorzata Szpura, Pan Paweł Seliwiak, Państwo Aleksandra i Michał Orłowscy, Pani Barbara Zdolińska, Pani Małgorzata Soja z synem Michałem, Pan Piotr Heinzelman, a także Państwo Teresa i Zbigniew Nowaccy. Spotkanie prowadził koordynator Zespołu, Pan Zbigniew Nowacki.


Ks. Rafał odmówił krótką modlitwę i przeczytał fragment Ewangelii wg św. Mateusza - Kazanie na Górze (Osiem błogosławieństw). Potem wręczono  mu przygotowane przez Zespół specjalne wydanie "Jadwiżanki" - z piękną okładką w postaci rysunku  Pani Anny Orłowskiej, przedstawiającego uśmiechniętego ks. Rafała oraz - na ostatniej stronie - ciekawym litartem Lusi Ogińskiej pt. "Padre Pio", przedstawiającym ulubionego świętego ks. Rafała.

Pan Zbigniew Nowacki wręczył ks. Rafałowi napisaną przez siebie, specjalnie dla ks. Rafała i jemu poświęconą, książkę:


Książka nie jest przeznaczona do publicznego rozpowszechniana, ale będzie dostępna w naszej bibliotece parafialnej.

Specjalny prezent - rysunek naszego kościoła, wykonany przez Pana Michała Orłowskiego - wręczyli ks. Rafałowi autor i jego małżonka.


Pan Andrzej Pettyn wręczył  ks. Rafałowi upominki o Milanówku: książki, płytę oraz najnowszy plan miasta.

Odbył się także konkurs na rozwiązanie krzyżówki specjalnej, opracowanej przez Panią Monikę Maciuszek. Pytania dotyczyły oczywiście ks. Rafała... Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Pani Bożena Kowalewska i Pani Małgorzata Remus, ale nagroda - piękna książka "Kuchnia Nowej Zelandii", której autorką jest Pani Ilona Zdziech z Warszawy, powędrowała do ... Pani Moniki Maciuszek!


W czasie agapy ks. Rafał wraz z uczestnikami spotkania śpiewali piosenki, poczynając od "Barki", przez pieśni religijne do piosenek harcerskich. 


Dzieci, obecne na spotkaniu, wcale się nie nudziły, lecz aktywnie włączały się w śpiewy.
Na zdjęciu - od prawej: Pani Katarzyna Klonowska, Pani Lusia Ogińska, Julka oraz Rysio Filipski.

To wyjątkowe spotkanie, które z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci i w naszych sercach, zakończył Apel Jasnogórski.

ZN | 2013-08-21 20:03:13 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne