Pielgrzymka do Rzymu
Pielgrzymi modlili się przed grobem bł. Jana Pawła II, naszego papieża (1978 - 2005), który znajduje się w kaplicy św. Sebastiana w Bazylice św. Piotra. Tego dnia, w czwartek, 19 września odprawiona została (jak co tydzień) Msza św. przy grobie bł. Jana Pawła II w języku polskim. Ta Msza św. była jednak szczególna:

Kilku biskupów, ponad 100 kapłanów i setki wiernych uczestniczyło w tej Mszy. Eucharystii przewodniczył Prymas Polski, abp Józef Kowalczyk, a koncelebrowali biskup włocławski Wiesław Mering, biskup pomocniczy Stanisław Gębicki i arcybiskup Konrad Krajewski, który dwa dni wcześniej przyjął święcenia biskupie.

 Homilię wygłosił biskup włocławski Wiesław Mering, który przybył do Rzymu z diecezjalną pielgrzymką z okazji Roku Wiary. Bp Mering przypomniał postać błogosławionego Papieża, podkreślając m.in. jak bardzo leżały mu zawsze na sercu losy Polski i Polaków.

 Bóg, człowiek, ale także i kraj. To duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska bardzo mu leżało na sercu. Uczył nas tego, żebyśmy swojemu krajowi służyli, żebyśmy umieli troszczyć się o niego, żebyśmy dumni byli z kulturowego dziedzictwa jakie Polska sobą reprezentuje. Przyszliśmy Ojcze Święty tutaj do ciebie, bo doskonale wiemy, że kiedy nie przekonują słowa, kiedy walą się systemy, kiedy niepewni jesteśmy zaufania innych, zostają życiorysy. Życiorysy, które wołają najgłośniej. Za ten twój życiorys dziękujemy dzisiaj Bogu dokonując równocześnie rachunku sumienia z naszych własnych” – powiedział bp Mering.


Nasi pielgrzymi zwiedzili także przy okazji pobytu w Wiecznym Mieście najcenniejsze zabytki architektury starożytnej. Poniżej na zdjęciu cała grupa a w tle Forum Romanum.2013-09-22 11:56:14 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne