Rekolekcji wielkopostne
O. Dobromił rozważał w 2. dniu rekolekcji, w poniedziałek kwestie dominacji mediów i ich wpływ na nasze życie, w tym także duchowe. Mówił o telewizji i o rozmowach przez telefon komórkowy, ale i o czytaniu książek. Książki dają o wiele większe możliwości przeżywania opisywanych zdarzeń, pobudzają wyobraźnię, pozwalają zatrzymać się nad wybranym fragmentem, nie są migającymi obrazami, nie pozwalającymi się skupić.


Mamy nadzieję,  że nasz rekolekcjonista  poruszy w następnych dniach także temat korzystania z Facebooka, Twittera, Naszej klasy i innych tego typu serwisów społecznościowych.

O. Dobromił koncelebrował Mszę św. wspólnie z ks. Pawłem, modląc się w intencji kapłanów naszej parafii.


Manipulacja mediów - to był główny temat rozważań rekolekcyjnych we wtorek, 8 kwietnia. O. Dobromił wyjaśniał m.in., jak można manipulować faktami - podawać tylko te i tylko w taki sposób, jaki odpowiada mediom, a nie prawdzie. Niemówienie prawdy lub niepodawanie faktów to także manipulacja.

W środę, na zakończenie rekolekcji o. Dobromił nauczał, że zniewolenie mediami - telewizją lub
internetem dlatego występuje tak często, gdyż my lubimy ten grzech. A media trzeba egzorcyzmować, że powinni to robić i osoby duchowne, i świeccy. Do tych egzorcyzmów zaliczył m.in. wyłączanie telewizora czy internetu, korzystanie z tych "dobrodziejstw" w sposób przemyślany, wybierając z programu TV tylko odpowiednie pozycje, słuchając radia lub oglądając telewizję katolicką itd.

O. Dobromił poruszył bardzo ważne kwestie wpływu mediów na nasze życie, zwłaszcza to duchowe oraz rodzinne, a także wskazał na sposoby obrony przed wpadaniem w nałóg internetowy czy telewizyjny. Nie wymieniając z imienia tego stylu życia, ostrzegał przed byciem "lemingiem", czyli tym, który powtarza tylko to, co usłyszał i zobaczył lub przeczytał w mediach, nie mając tak naprawdę własnego zdania.

Dziękujemy o. Dobromile za te pouczające rekolekcje!

2014-04-07 11:26:49 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne