II Spotkanie z Czytelnikami

Modlitwą na rozpoczęcie spotkania była Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą odmówił ze wszystkimi zebranymi ks. Marcin. Po jego błogosławieństwie rozpoczęła się część oficjalna.

 Prowadząca spotkanie przedstawiła gości specjalnych, artystów, którzy przyjęli zaproszenie na to spotkanie i na bezinteresowny występ:

 * Panią Beatriz Blanco, rodem z Wenezueli, mieszkającą obecnie w Piasecznie,

śpiewaczkę operową i piosenkarkę folkową, wokalistkę zespołu „Solo Tres”, nauczycielkę języka hiszpańskiego; Beatriz zaśpiewała i zatańczyła „Habanerę” z opery Carmen George’a Bizeta oraz trzy piosenki wenezuelskie. Jej temperament i uroda oraz piękny głos spodobały się publiczności;

 

* Igora Stawiereja, ucznia 3. klasy  Niepublicznego Gimnazjum Sióstr Rodziny Maryi w Brwinowie, rodem z Pruszkowa, niezwykle utalentowanego muzycznie pianistę i organistę, laureata wielu nagród w konkursach fortepianowych; Igor grał m.in. na otwarciu Olimpiady Niepełnosprawnych ELIOS 2010 na stadionie Legii w Warszawie, razem z Włodzimierzem Nahornym i Adamem Sztabą; Igor gra od 3. roku życia, najchętniej bez nut, utwory wielu kompozytorów;

Igor akompaniował Beatriz Blanco oraz Dariuszowi Biernackiemu, a sam wykonał recital wielu utworów: Nocturn Es-dur, Polonez A-dur, Preludium e-moll i Des-dur – Chopina, a także:  walc Straussa „Nad pięknym modrym Dunajem”, melodie z filmów: Polskie drogi oraz Amelia, Polonez – Kilara i Ave Maria Gounoda; w tym ostatnim utworze zaśpiewała spontanicznie nasza organistka, Pani Barbara Zdolińska.

 

* naszą scholę dziecięcą, prowadzoną przez Panią Katarzynę Klonowską; schola zaśpiewała trzy piosenki: Srebra i złota, Bo nikt nie ma, List do Boga;

 

* tenora Dariusza Biernackiego z Milanówka, który zaśpiewał Ave Maria Schuberta.

 

* Wiktora Rykowskiego, 9-letniego chłopca – akordeonistę, który zagrał ciekawie dwa utwory, w tym wariacje „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Jego granie bardzo podobało się do tego stopnia, że Wiktor musiał bisować...

 

Historię "Jadwiżanki" przedstawił Pan Zbigniew Nowacki, członek Rady Redakcji i autor artykułów w rubrykach "Nasze wędrowanie" i "Aktualności z życia parafii".

Jedna z dziewcząt scholi zagrała rolę Małej Jadwini, opowiadając ciekawie o jej powstaniu i o tym, że patronką parafii jest św. Jadwiga, która - podobnie jak ona - lubiła biegać boso...

Po części artystycznej można było zwiedzić wystawę „Jadwiżanek” – od 2002 roku; na 19 tablicach przedstawione zostały wybrane numery z lat 2002-2005 oraz 2007-2010, a także wszystkie numery od października 2010 roku, włącznie z wkładkami i Małą Jadwinią. Na osobnych tablicach można było przeczytać listę autorów oraz zobaczyć aktualny skład Redakcji „Jadwiżanki” ze zdjęciami. Dostępna była również tablica z zestawieniami archiwizacyjnymi.

 

W tym czasie Igor Stawierej grał na fortepianie kolejne utwory...

 Wystawa będzie pokazana w parafii w najbliższą niedzielę, przed kościołem, o ile pogoda na to pozwoli.

Na zakończenie można było napić się kawy, herbaty lub/i innych napojów oraz poczęstować się ciastami własnego wypieku, owocami oraz orzeszkami.

 

Cała impreza trwała 2,5 godziny i została nagrana kamerą wideo. Zapis tego nagrania na DVD jest już dostępny.

To Drugie Spotkanie z Czytelnikami „Jadwiżanki” należy uznać za bardzo udane. Występy artystyczne były na wysokim poziomie i podobały się publiczności. Wystawa była ciekawa i dobrze przygotowana.

Szczególne podziękowania należą się także Dyrektorowi Milanowskiego Centrum Kultury, Pani Anecie Majak za udostępnienie nieodpłatne sali Teatru Letniego, a także Panu Sławomirowi Boguckiemu za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.


2014-06-09 22:55:28 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne