Odpust parafii Matki Bożej Bolesnej
Po Mszy św. odpustowej o godz. 14:00 rozpoczął się festyn z udziałem ks. proboszcza Jana Mężyńskiego i pozostałych kapłanów oraz burmistrza Jerzego Wysockiego i przedstawicieli władz samorządowych.


Po krótkim powitaniu przez ks. proboszcza przemawiał burmistrz Wysocki, który ufundował nagrody rzeczowe w konkursach na festynie, a także zapowiedział modernizację ul. Szkolnej.
Jako że była pora obiadowa, goście kosztowali przygotowanych specjalnie i w domowych warunkach ciast i innych wypieków, a z wojskowej kuchni podawano pyszna grochówkę.
W jej serwowaniu pomagała nasza parafianka, Agnieszka Kowalska.


Podczas festynu działały warsztaty plastyczne, układanie puzzli, jazda bryczką i na kucyku, jazda pojazdem po szlaku św. Jana Pawła II, muzyczne bębnowanie i wiele innych atrakcji.


Zespół dziecięcy wykonał pięknie taniec ludowy w pięknych strojach.


Wśród uczestników festynu mogliśmy zobaczyć m.in. naszą panią organistke, Barbarę Zdolińską oraz panią Domasik.


Nie byłoby integracji, gdyby nie wystąpił amatorski, ale w profesjonalnym wykonaniu, zespół teatralny w ciekawej inscenizacji bajki Braci Grimm "Czerwony kapturek". Wśród wykonawców był ks. Tomasz Zdeb w roli gajowego.


Nasi parafianie przybyli na festyn bratniej parafii całymi rodzinami. Mogliśmy spotkać m.in. rodzinę państwa Grześkowiak i państwa Orłowskich.


Bardzo ciekawy występ pieśni religijnych oraz specjalnie dla rodziców wykonał młodzieżowy zespół REJS pod kierunkiem pani organistki, s. Elżbiety.


Dziewczęta pięknie śpiewały także partie solowe.

Szkoda, że załamanie pogody i deszcz nie pozwoliły dokończyć tego udanego festynu, a szczególnie rodzinnego śpiewania przy ognisku. Należy pogratulować organizatorom oraz kapłanom parafii Matki Bożej Bolesnej za tak duże zaangażowanie, które z pewnością przyniesie dobre owoce...

2014-09-21 21:32:51 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne