Odpust parafialny
Nauki rekolekcyjne podczas homilii na Mszach św. w piątek, sobotę i niedzielę głosił  o. Robert Wawrzeniecki ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, posługujący na co dzień w parafii Przemienienia Pańskiego w Iławie.


W piątek mogliśmy wysłuchać jego ciekawego wykładu o adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą określił jako:
1) źródłem nadziei
2) czasem spotkania z Jezusem Chrystusem Eucharystycznym
3) czasem pojednania z Bogiem, z bliźnimi oraz z samym sobą.


O. Robert głosił słowo Boże przekonująco i wyraziście. Jest naprawdę dobrym kaznodzieją i mogliśmy się cieszyć z jego obecności i nauk rekolekcyjnych.

W sobotę o. Robert kontynuował w homilii rozważania o adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego. Stwierdził, że - porównując do sytuacji chorych np. na nowotwory, którzy chodzą do lekarzy, stoją w kolejkach w przychodniach, biorą chemię czy radioterapię - adoracja jest uleczaniem i jednocześnie najlepszym lekarstwem dla nas. Klękając przed Najświętszym sakramentem możemy wyprosić u Boga Jego miłosierną miłość, która nas uleczy. O. Robert powiedział także, że Ewangelia, czyli słowo Boże zawiera wszystkie potrzebne nam wskazówki i prawdy dla naszego życia i wiary w zmartwychwstanie.

W niedzielę o. Robert przedstawił bardzo ciekawie i dokładnie życiorys naszej patronki, św. Jadwigi Śląskiej, pochodzącej z Bawarii i poślubionej przez księcia Henryka Brodatego (przełom XII i XIII wieku). To była rzeczywiście niezwykła kobieta, której cechy o. Robert opisał w homilii. Matka siedmiorga dzieci, osoba dobroczynna w wielu aspektach - zresztą znamy przecież jej biografię.


Warto zwrócić uwagę na dwa mało znane fakty, na które wskazał o. Robert: św. Jadwiga zatrudniała więźniów, dając im szansę na powrót do społeczeństwa, a wielu z nich wykupywała z więzienia, do którego trafili za długi, często nie mogąc utrzymać swoich rodzin. Ponadto, do Trzebnicy, gdzie żyła i gdzie zmarła św. Jadwiga, pielgrzymują także wolontariusze, czyli ludzie pracujący charytatywnie na rzecz innych ludzi i instytucji, np. domów dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych, domów opieki społecznej itd.

Po Mszach św. o. Robert i drugi oblat, o. Andrzej rozprowadzali kalendarze misyjne oblatów, a za ofiary uzyskane z ich sprzedaży będą zakupywane: odzież, leki, żywność i inne przedmioty potrzebne w krajach misyjnych, gdzie bieda doskwiera wielu rodzinom, zwłaszcza dzieciom.

O. Robert przewodniczył także Mszy św. odpustowej, koncelebrując ją wspólnie z ks. dziekanem Janem Mężyńskim, proboszczem parafii Matki Bożej Bolesnej.


Nasz chór parafialny CANTABILE wykonał kilka pieśni.


We Mszy św. brało udział bardzo wielu parafian, a także księży: nasi kapłani - ks. proboszcz Stanisław Golba, ks. Zbigniew Szysz, ks. Marcin oraz ks. Paweł Chyra, a ponadto ks. Stanisław Jurczyk oraz wikariusze parafii Matki Bożej Bolesnej: ks. Tomasz Zdeb i ks. Adam Żukowski. Przybył także nasz były wikariusz, ks. Rafał Łaskawski.

ks. Stanisław Jurczyk w rozmowie z ks. Rafałem Łaskawskim

Podczas Mszy św. został poświęcony obraz św. Jana Pawła II, który ozdabia ścianę w nawie zachodniej, blisko figury św. Jadwigi Śląskiej. Został namalowany przez jedną z parafianek.


Po Mszy św. przeszliśmy wokół kościoła w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem, sztandarami, obrazami i sypaniem kwiatów przez bielanki oraz oczywiście z krzyżem na czele.


Na zakończenie Mszy św. odpustowej można było ucałować relikwie św. Jadwigi Śląskiej.
Tego dnia, przy zachowaniu zwykłych warunków, mogliśmy otrzymać odpust zupełny.

Relikwie św. Jadwigi obok Najświętszego Sakramentu2014-10-16 20:45:33 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne