11 listopada 2014 - Święto Niepodległości
We Mszy św. uczestniczyli kombatanci, harcerze ZHP i nasi Skauci Europy, poczty sztandarowe instytucji samorządowych, kombatantów, harcerzy, szkół milanowskich, a także przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem, Panem Jerzym Wysockim, Przewodniczącą Rady Miejskiej, Panią Marią Sobczak oraz przedstawicielem Zarządu Powiatu Grodziskiego, Panem Krzysztofem Filipiakiem.


Ks. proboszcz przypomniał w homilii, że to dzięki korzeniom chrześcijańskich, dzięki wierze narodu polskiego w Boga, dzięki Kościołowi katolickiemu Polska odzyskała tę niepodległość i może cieszyć się obecnie wolnością i niezawisłością, rozumianymi jako pełna suwerenność.


Dla narodu polskiego najcenniejszymi dobrami są Bóg, honor i Ojczyzna, o której odzyskanie nasi praojcowie walczyli i ginęli.Ci, którzy tym wartościom są wierni, to prawdziwi patrioci, bez których żaden naród nie jest w stanie przetrwać.Po Mszy św. delegacje władz samorządowych, kombatantów, Straży Miejskiej i Policji, szkół, partii i komitetów wyborczych, a także mieszkańców Milanówka złożyły kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów na Placu im. Stefana Starzyńskiego.


Burmistrz Jerzy Wysocki podziękował w swoim przemówieniu wszystkim obecnym na tej uroczystości, w tym przedstawicielom: Światowego Związku Armii Krajowej,  Środowiska Mielizna Obwód Bażant z jej przewodniczącym, Panem Andrzejem Szolcem, Związku Kombatantów RP, b. więźniów politycznych, Koło w Milanówku, z jego przewodniczącym, Panem Bolesławem Żabskim, Ochotniczej Straży Pożarnej, Hufca ZHP im. Janusza Kusocińskiego, przedszkoli i szkół milanowskich. Następnie pan Burmistrz podziękował kapłanom, którzy celebrowali Mszę św. w intencji Ojczyzny: ks. proboszczowi St. Golbie i ks. dziekanowi Janowi Mężyńskiemu, proboszczowi parafii Matki Bożej Bolesnej.


A także umundurowanym w szare uniformy przedstawicielom Związku Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego z Wyszkowa oraz służbom mundurowym: Straży Miejskiej, policji i OSP. W swym wystąpieniu pan Burmistrz mówił o niepodległości w skali marko i mikro, o nadrzędnej wartości, jaką jest zabezpieczenie bezpieczeństwa państwa polskiego, co wymaga m.in. aliansów z innymi państwami.


W części nieoficjalnej odbyła się parada konna  II Pułku Ułanów Grochowskich. Była też piękna kareta, w której do przejażdżki wsiedli dwaj wojskowi Piłsudczycy oraz burmistrz  Pan Jerzy Wysocki i Przewodnicząca Rady Miasta, Pani Maria Sobczak.


W tym samym czasie odbywał się pokaz broni białej (szabel) oraz fechtunku, które zorganizowała szkoła szabli krzyżowej.


Ułani prezentowali się dostojnie i iście po kawaleryjsku, toteż wielu mieszkańców skorzystało z ich obecności dla pamiątkowych zdjęć.


Pogoda dopisała - było ciepło i bezdeszczowo. Polowa kuchnia wojskowa uraczyła zgłodniałych gości i miejscowych gorącą strawą.


W godzinach popołudniowych odbyły się ponadto pokaz jazdy konnej w stadninie Stowarzyszenia Amber Horse, które podjęło się organizacji części artystycznej uroczystości..Na zakończenie odbyła się w Teatrze Letnim gala wręczenia statuetek Milanowskiego Liścia Dębu i stypendiów oraz nagród za wybitne osiągnięcia sportowe i kulturalne w naszym mieście. Galę uświetnił koncert fortepianowy Michała Brudzińskiego i recital Doroty Stalińskiej, mieszkających w Milanówku.

2014-11-11 20:46:51 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne