S. Lucyna Litwin, urszulanka odeszła do Domu Ojca

Ś.p. s. Lucyna Litwin, urszulanka Serca Jezusa Konającego

Odeszła do Domu Ojca w sobotę, 15 sierpnia 2015 roku, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, po długiej i cieżkiej chorobie, w wielu 59 lat. W Jej intencji ks. prałat Zbigniew Szysz odprawił 17 sierpnia Mszę św., mówiąc o Niej, iż ...„sama cierpiąc pomagała innym chorym...”

 S. Lucyna napisała tomik wierszy i rozważań „Bóg jest Miłością”, wydaną w 2001 roku, w której zawarła swoje credo: „Przedstawiam Państwu modlitewne refleksje, które są wyrazem moich głębokich przeżyć, związanych z przyjmowaniem każdego dnia daru i tajemnicy ludzkiego cierpienia.” W słowie wstępnym ks. Zbigniew Stefaniak napisał: „”Bóg jest miłością” to zapis dramatycznych zmagań z tą Boską Miłością, która jest jak śmierć potężna...To krzyk z serca rozrywanego cierpieniem, krzyk znad krawędzi rozpaczy, krzyk udręczenia...

 Z tego tomiku wybraliśmy Jej rozważanie Tajemnicy II Chwalebnej „Wniebowstąpienie”:

 Wiele razy w przeszłości

Pozwoliłeś mi doświadczyć

Twojej obecności.

 

Zaprosiłeś mnie na moją „górę Horeb”,

A potem postawiłeś wymagania

Na „ górze Synaj”,

Pozwoliłeś błądzić po pustyni.

 

Byłam też na mojej „górze Tabo”,

Abym wiedziała, że warto iść dalej.

Aż do dnia spotkania z Tobą.”

 

Wierzymy głęboko,  że s. Lucyna już niebawem spotka się z Bogiem w niebie.


S. Lucyna Litwin urodziła się 6 czerwca 1956 roku w Zwierzyńcu na Roztoczu. Wychowała się i przyjęła Sakramenty Święte (Chrzest święty i bierzmowanie) w pobliskim Tereszpolu, gdzie mieszka nadal jej rodzina. Siostra Lucyna ma 3 braci; jej mama żyje, a tata zmarł.

Do Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK s. Lucyna wstąpiła w Łodzi 22 sierpnia 1976 r. W ciągu prawie 40 lat życia zakonnego przebywała w wielu domach Zgromadzenia: w Łodzi, Sytowie, Pniewach, Nałęczowie, Zakopanem (1979-83), Starachowicach, Ludźmierzu oraz w Milanówku (1992 - 2002). Ostatnie 13 lat spędziła w Domu Generalnym w Warszawie przy ul. Wiślanej 2.

Chorobę, która przyczyniła się do jej śmierci - stwardnienie rozsiane - rozpoznano ok. 25 lat temu, gdy przebywała wówczas w Ludźmierzu. Mimo postępującej choroby nie poddawała się jej tak łatwo, wykonując wiele pożytecznych obowiązków. M.in. uczyła religii w Szkole Podstawowej nr 2 w Milanówku. Lubiła bardzo dzieci, a one ją także lubiły i szanowały. Poruszając się na trzykołowym rowerze chętnie zabierała jakieś dziecko na przejażdżki...

Wspomnienie o s. Lucynie Litwin m.in. pani Marianny Frej, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Milanówku oraz powyższy wiersz znajdą się w sierpniowym wydaniu kuriera parafialnego "Jadwiżanka", którego kolportaż przewidziany jest na niedzielę, 30 sierpnia.

Redakcja "Jadwiżanki"


2015-08-17 18:37:26 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne