Odpust 18.10.2015
W homilii o. Tomanek rozważał najważniejsze sprawy z biografii naszej patronki, św. Jadwigi Śląskiej. Wskazał m.in. na jej życie duchowe już od młodości, kiedy przyjechała do Polski, na Śląsk i została poślubiona przez księcia Henryka. Jej umiłowanie do Jezusa Chrystusa trwało niezmiennie aż do jej śmierci. A doświadczyła wiele trudnych chwil, gdyż z siedmiorga dzieci zmarło w dzieciństwie aż pięcioro. Inną jej cechą było pomaganie poddanym, tym najbiedniejszym, toteż fundowała nie tylko kościoły i klasztory, ale również ochronki dla dzieci i wspomagała biednych w różnych formach.

Podczas Mszy św. odmówiona została litania do Świętej Jadwigi Śląskiej; w tym czasie wystawiony był Najświętszy Sakrament. Poświęcony został także nowy obraz (nie znamy autora) bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego wspomnienie liturgiczne przypada w poniedziałek, 19 października, w 31 rocznicę Jego zamordowania przez służby specjalne PRL.

Po Mszy św. można było oddać cześć patronce przez ucałowanie jej relikwii.

Ze względu na padający deszcz nie odbyła się tradycyjna procesja wokół kościoła.

Oprawę muzyczną zapewnił nasz chór parafialny "Cantabile".

Ks. proboszcz Stanisław Golba podziękował o. Tomankowi za przygotowanie wiernych do odpustu i sprawowanie Mszy św., chórowi za piękny śpiew liturgiczny oraz wiernym za udział w uroczystościach odpustowych.

Po Mszy św. można było nabyć kalendarz misyjny, rozprowadzany przez o. Romana i brata Adama, wspierając w ten sposób działalność misyjną oblatów, którzy przez wiele lat sprawowali opiekę duszpasterską w Milanówku.

2015-10-18 20:09:49 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne