Rekolekcje adwentowe z o. Arturem Chludzińskim
Wśród zatroskania o przygotowanie się do świąt Bożego Narodzenia wiele osób znalazło czas, aby przyjść także w dni robocze na rekolekcje, które przygotowują nas duchowo do radosnego przeżywania tych świąt. O. Artur ma dar kaznodziejski, opowiadał w sposób prosty, ale jakże ciekawy, ilustrując poruszane tematy przykładami.


Motywem przewodnim było miłosierdzie, z pewnością w związku z rozpoczętym Rokiem Miłosierdzia. O. Artur mówił o miłosierdziu Bożym, ale także o tym, którym my sami możemy i powinniśmy obdarzać innych. Znamiennym przykładem była prawdziwa historia kobiety brazylijskiej (o. Artur był 15 lat na misji w Brazylii), która nie tylko wybaczyła mordercy jej syna, ale odwiedzała go w więzieniu i przyczyniła się do jego nawrócenia.

O. Artur zwrócił uwagę na ważny aspekt naszej wiary mówiąc, że jest ona żywa i że dojrzewa, a my nawracamy się nieustannie. Bo nie może nikt powiedzieć, że już wszystko wie, rozumie, że już się nawrócił.

Rekolekcjonista - mówiąc na zakończenie rekolekcji we wtorek o Bogu, o Jezusie Chrystusie i o czasach współczesnych - rozważał m.in. nasze relacje z Panem Bogiem oraz to, że nauki głoszone przez Jezusa Chrystusa i zapisane w Ewangelii nie zmieniły się, lecz że wielu ludzi ich nie przyjmuje, wręcz odrzuca. Przypominał o przypowieściach o synu marnotrawnym, o wdowie, która zgubiła jedną drachmę, a gdy ją znalazła, zaprosiła sąsiadki, aby radować się z jej odnalezienia, o Piotrze, który zwątpił i 3 razy zaparł się Pana Jezusa, chociaż wcześniej 3 razy mówił Mu, że Go miłuje.

O. Artur głosił Słowo Boże zrozumiale, rzadko zaglądając do konspektu i rzadko cytując Ewangelię, bo przedstawiał je w przystępny, opisowy sposób. Nasz ks. proboszcz Stanisław Golba, dziękując o. Arturowi za jego trud rekolekcyjny, wskazał właśnie na to głoszenie Słowa Bożego, które dla nas jest tak ważne, szczególnie przed, ale i na święta Narodzenia Pańskiego.

Bóg zapłać, o. Arturze, za Twoją naukę rekolekcyjną.

Ps. O. Artur nie tylko prowadził rekolekcje, ale spowiadał często w konfesjonale, pomagając naszym kapłanom, a także celebrował Mszę św.


Relacja i zdjęcia - Zbigniew Nowacki

2015-12-23 09:05:45 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne