Powitanie uczestników na ŚDM z Ameryki Południowej i Północnej
Do naszej parafii dotarli nieliczni młodzi ludzie z Brazylii, Wenezueli i Gwatemali - razem 12 osób, natomiast w parafii Matki Bożej Bolesnej - 16 Meksykanek i Meksykanów.
Większej grupy z Brazylii (120 osób) spodziewamy się w niedzielę, 24 lipca.

Na spotkanie z pielgrzymami na ŚDM przybyli licznie wolontariusze, schola dziecięca z parafii MBB, opiekunowie pielgrzymów oraz mieszkańcy Milanówka. Trzeba przyznać, że władze miasta przyjęły pielgrzymów z pełnymi honorami: przywitały ich pani Wiesława Kwiatkowska, burmistrz oraz pani Małgorzata Trębińska, Przewodnicząca Rady Miasta. Uczestnicy ŚDM otrzymali od pani Burmistrz upominki.


Redakcja "Jadwiżanki" przygotowała dla nich specjalne wydanie kolorowego numeru, którego egzemplarze wręczała  Róża Uziak jako Mała Jadwinia. Ks. Franciszek wyjaśnił pielgrzymom wcześniej, jaki charakter ma to specjalne wydanie gazety parafialnej.


Obecni byli jeszcze inni przedstawiciel władz samorządowych oraz proboszczowie naszych parafii: ks. dziekan Jan Mężyński oraz ks. prałat Stanisław Golba. Ks. Franciszek Urmański był jednym z prowadzących - razem z panem Piotrem Filipkiem - całe to spotkanie, ale po części oficjalnej "wtopił się" znakomicie w młodzież i bawił się razem z nimi do końca spotkania. W jego ślady poszedł wikariusz z parafii Matki Bożej Bolesnej, ks. Paweł Witkowski.


Duża grupa pielgrzymów  z Meksyku dotarła z opóźnieniem, gdyż ich samolot przyleciał do Warszawy spóźniony, lecz i oni szybko zintegrowali się z uczestnikami spotkania. Wśród nich było dwóch "prawdziwych" Meksykanów z sombrero! 


Schola dziecięca pod kierunkiem s. Elżbiety Paczek przygotowała wiele pieśni religijnych, w tym także w języku hiszpańskim. Nie zabrakło wśród nich ulubionej pieśni św. Jana Pawła II, "Barki", zaśpiewanej w 2 językach: polskim i hiszpańskim. Dzieci były ubrane w kolorowe, pastelowe sukienki z żółtymi chustami i prezentowały się niezwykle uroczo.


Zabawy i śpiewy uwielbienia Boga prowadził młodzieżowy zespół wokalno-taneczny z Grodziska Maz.


Młodzi pielgrzymi byli bardzo radośni, weseli, chętnie pozowali do zdjęć i sami też je robili, tańczyli i śpiewali z ochotą i z temperamentem latynoamerykańskich...Mieli ze sobą flagi narodowe i chętnie je pokazywali, oznajmiając wszystkim, skąd pochodzą.


Spotkanie prowadzone było po polsku i po hiszpańsku; tłumaczyła na hiszpański także wolontariuszka z Podkowy Leśnej. Natomiast rozmowy indywidualne z naszymi mieszkańcami toczyły się przeważnie po angielsku.


Chwalmy Pana Boga za ten dar Światowych Dni Młodzieży, dzięki któremu możemy gościć nasze siostry i naszych braci w wierze katolickiej z Ameryki Północnej i Południowej i z którymi tak szybko i radośnie zintegrowała się nasza młodzież, nasi mieszkańcy Milanówka.


Życzymy im  błogosławionych dni spędzanych w naszym mieście, a potem w Krakowie, gdzie spotkają się z młodymi pielgrzymami z całego świata oraz z papieżem Franciszkiem.

2016-07-21 13:41:37 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne