Piąte Spotkanie z Czytelnikami i Sympatykami „Jadwiżanki”

Na początku spotkania ks. Franciszek Urmański, opiekun i asystent kościelny „Jadwiżanki” odmówił krótką modlitwę.  Spotkanie prowadzili Aleksandra i Adam Rosłoniec, którzy  wypadli bardzo dobrze, mimo tremy (a był to ich debiut sceniczny)...

 Adam Rosłoniec przedstawił w części oficjalnej nieco historii kuriera oraz przybliżył w ciepły i sympatyczny sposób obecnych członków Zespołu Redakcyjnego: Ks. Franciszka Urmańskiego, Danielę Abramczuk, Annę Ruszkowską, Dorotę Popowską, Edytę Stępnik, s. Teresę Górczyńską, Zbigniewa Nowackiego oraz małżonkę Aleksandrę i siebie samego. Podkreślił także duży wkład Agencji Handlowo-Wydawniczej „Bożena”  Bożeny i Janusza Kowalewskich, którzy drukują od wielu lat gazetę po kosztach własnych.

Następnie wręczane były nagrody za udział i pierwsze miejsca w Konkursie Fatimskim, XXIV edycji Foto-Konkursu o Fatimie oraz za zdjęcia roku w Foto-Konkursie. 

Nagrody wręczali prowadzący oraz Pani Burmistrz i ks. Franciszek. Ponadto, Redakcja „Jadwiżanki” przygotowała słodkie upominki dla dzieci i osób dorosłych wspierających w kolportażu gazety przed kościołem co miesiąc.

Po części oficjalnej mogliśmy obejrzeć ciekawą inscenizację teatralną o objawieniach w Fatimie, według pomysłu i scenariusza Danieli Abramczuk i w reżyserii Agnieszki Zdziech, która wystąpiła jako narrator. 

W przedstawieniu role pastuszków: Hiacynty, Łucji i Franciszka zagrały jej własne dzieci (Oliwia w roli Łucji, Celina w roli Hiacynty i Joachim w roli Franciszka), natomiast uczniowie Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Piasta – zagrali pozostałe role: Anioła Pokoju - Jakub Ostrowski,  Matki Bożej - Klaudia Nurczyk, burmistrza Leira - Jan Ziemiński, strażnika/policjanta - Michał Abyszkin, matki Łucji - Aleksandra Perzanowska oraz współwięźnia (Jakub Ostrowski).

Duże słowa uznania należą się Danieli Abramczuk oraz Agnieszce Zdziech za  zorganizowanie dekoracji oraz efektów dźwiękowych i świetlnych, a dzieciom – za bardzo dobrą grę. Podziękowanie należy się także Dorocie Grochali i Idze Święcickiej za wykonanie pięknych  owieczek i rekwizytów: serca i korony dla Matki Bożej Fatimskiej. Obsługa techniczna (dźwięki i dekoracje) - Kacper Stoiński z Gimnazjum przy ul. Żabie Oczko.

Jako gość specjalny wystąpiła bezinteresownie Dorota Dyksowska z Milanówka, która jest psychoterapeutą z zawodu, ale śpiewa pięknie od lat (występowała m.in. w Zespole „Trapiści”, w IX Twórczym Milanówku, podczas uroczystości Święta Rodziny w Brwinowie).

Artystka zaprezentowała ciekawy repertuar, a rozpoczęła swój mini-recital od znanej piosenki „Truskawki w Milanówku”. Potem były m.in.: „Jak to dziewczyny”, kompozycja jej męża, Marka Leuto, „Jesienna dziewczyna”, „Zostań ze mną”.

Akompaniował jej na gitarze znakomity gitarzysta, Sebastian Iwanowicz, aranżer, kompozytor, twórca muzyki chrześcijańskiej, kierownik muzyczny koncertów podczas Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej. 

Zaprezentował się nam także w solowym utworze – impresji o naszym ziemskim pielgrzymowaniu, który zaimprowizował świetnie i dynamicznie.

Niewątpliwie ma talent muzyczny córeczka Doroty Dyksowskiej, Tosia Leuto, która wraz z mamą wykonała przepięknie utwór Majki Jeżowskiej „Konie na nieboskłonie”. Piosenką Edyty Geppert „Dałem Ci cały świat” zakończył się ten bardzo ciekawy występ artystów, którym podziękowała także Pani Burmistrz.

Naszej imprezie towarzyszyły dwie wystawy: o objawieniach w Fatimie – 21 tablic na sztalugach, ustawionych w sali, którą przygotowała z dużym zaangażowaniem Dorota Popowska

oraz fotograficzna ze zdjęciami roku i wszystkim zdjęciami nagrodzonymi i wyróżnionymi w ciągu minionych 12 miesięcy, przygotowana przez Zbigniewa Nowackiego.

Ponadto, Anna i Leszek Cichosz z Wydawnictwa Arkady zorganizowali kiermasz książek tego wydawnictwa, na którym można było nabyć wiele ciekawych książek z dużym rabatem. Leszkowi Cichoszowi pomagał jego syn Michał. 

Obok ich stoiska Lusia Ogińska podpisywała chętnym swoją najnowszą książkę pt. „Złoty krasnal”, będącą 5. tomem „Ksiąg Roztoczańskich Krasnali”, a jej pomagał syn Rysio; to on ratował wystawę fotograficzną, ustawioną na zewnątrz, gdy nagle zaczął padać intensywny deszcz...

Po występach artystów można było poczęstować się kawą, herbatą, sokami, ciastami domowego wyrobu, owocami. Największą atrakcją była jednak płynna czekolada, spływająca ze specjalnego urządzenia. 

W przygotowaniach tego słodko-owocowego poczęstunku wzięło udział wiele osób: Anna Ruszkowska, Daniela Abramczuk, Edyta Stępnik, Jadwiga Nowakowska, Katarzyna i Marek Brzezińscy, Aleksandra Smejda-Rosłoniec i inne.

Tę jadwiżańską imprezę można uznać za bardzo udaną. Poziom jej przygotowania, przeprowadzenia na każdym etapie: czy to w części oficjalnej i czy artystycznej, czy pod względem eksponowania wystaw i kiermaszu oraz poczęstunku był bardzo wysoki, co zostało docenione przez uczestników spotkania i władze miasta. Przypominamy, że udział w nim był możliwy dzięki współfinansowaniu przez Gminę Milanówek oraz parafię św. Jadwigi Śląskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i pomagali w jej realizacji – tym, już wymienionym, oraz Markowi Brzezińskiemu i Adamowi Rosłoniec za przewóz oraz załadunek sprzętu, materiałów, wystaw itd., Skautom Europy ze szczepowym Grzegorzem Truchelem, a także harcerkom z Hufca ZHP Milanówek z komendantem hm Moniką Piekut.

W szczególny sposób dziękujemy znakomitemu akustykowi, Stefanowi Gałce, który bezinteresownie nagłośnił całe spotkanie, a przyjechał do nas ze swoim pomocnikiem aż z Małopolski.2017-06-06 19:02:27 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne