XI Święto Dziękczynienia w Warszawie 3 czerwca 2018

Sześciu rycerzy z chorągwi warszawskich z Zacnym Bratem Komandorem Warszawskim Tadeuszem Chruszczykiem pielgrzymowało od placu Piłsudskiego, przejmując niesienie relikwii od kościoła św. Aleksandra do ul. Pięknej. W drodze dołączył Generalny Kanclerz Zakonu, Zacny Brat Zygmunt Strubiński. Rycerze Chorągwi Przemienienia Pańskiego z Grodziska z naszymi rycerzami: Sławomirem Kępką i Zbigniewem Nowackim, z Pruszkowa i Ursynowa dołączyli do pielgrzymki przy ul. Iberyjskiej na Stegnach.


Od kościoła św. Antoniego Marii Zaccaria szli w procesji kardynałowie, arcybiskupi i biskupi polscy oraz z innych państw.
W pielgrzymce niesiono relikwie także innych świętych i błogosławionych:
św. Jana Pawła II
św. Urszuli Ledóchowskiej
św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
św. Stanisława Papczyńskiego
bł. Jerzego Popiełuszki
św. Brata Alberta Chmielowskiego
św. Andrzeja Boboli
św. Honorata Koźmińskiego
św. Maksymiliana Marii Kolbego
bł. Edmunda Bojanowskiego.


Msza św. rozpoczęła się o godz. 12 pod przewodnictwem Prymasa Polski, abpa Wojciecha Polaka. Kazanie wygłosił abp Grzegorz Ryś, który podkreślił znaczenie odzyskania niepodległości, uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz zobowiązania do budowy wotum wdzięczności, jakim miała być świątynia Opatrzności Bożej.

Obecny był Prezydent RP, pan Andrzej Duda oraz marszałkowie Sejmu i Senatu. Prezydent Duda zapalił historyczną świecę, podarowaną w 1920 roku przez papieża Piusa IX z życzeniem, aby ją zapalić w wolnej Polsce. Ogień do jej zapalenia nieśli harcerze od Grobu Nieznanego Żołnierza.

Rycerze Jana Pawła II mieli po raz kolejny w ostatnim miesiącu okazję, aby godnie i czynnie uczestniczyć w uroczystościach kościelnych i patriotycznych. Grupa rycerzy liczyła 20 osób oraz jeden kadet, Szymek, syn Wielkiego Rycerza Chorągwi z Grodziska Maz., Pawła Bilińskiego.

Po Mszy św. rozpoczęły się występy i zabawy w Miasteczku dla Dzieci na terenie przyświątynnym, modlitwy uwielbienia, a zakończenie nastąpiło o 21:37 w godzinie śmierci św. Jana Pawła II modlitwą i iluminacją Świątyni./


2018-06-04 00:12:06 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne