Pożegnanie ks. prałata Stanisława Golby, proboszcza naszej parafii
Na początku ks. proboszcz i dwóch innych kapłanów w otoczeniu licznych ministrantów, asysty kościelnej oraz 2 rycerzy Zakonu Jana Pawła II przeszli w procesji z zakrystii przez nawę główną do prezbiterium - z krzyżem i dwoma latarniami.

fot. Marcin Chmielecki
Mszę św. ks. proboszcz odprawiał w asyście dwóch kapłanów oraz wielu ministrantów, wśród których byli także panowie z asysty kościelnej oraz rycerze Jana Pawła II.

 fot. Marcin Chmielecki
fot. Zbigniew Nowacki

W homilii ks. proboszcz wskazał na zasługi i patrona dnia, św. Jana Chrzciciela, który uznawany jest za największego  świętego spośród ludzi, a który był ostatnim prorokiem, zapowiadającym przyjście mesjasza i torującym mu drogę.

fot. Marcin Chmielecki

 Potem ks. proboszcz powiedział o swoim odejściu w ciepłych i nostalgicznych słowach. Ze swej strony podziękował wszystkim wspólnotom, asyście i parafianom za tę wieloletnią współpracę i za wspieranie go w jego posłudze duszpasterskiej i administracyjnej.

fot. Zbigniew Nowacki

Na zakończenie Mszy św. ustawiła się długa kolejka osób, które przygotowały podziękowania dla ks. proboszcza, kwiaty i prezenty. Rozpoczął przewodniczący Rady Parafialnej, prof. Wiesław Nowakowski, a po nim przedstawiciele grup i wspólnot oraz osoby prywatne. 
fot. Marcin Chmielecki

Przez blisko 40 minut ks. proboszcz cierpliwie i z godnością przyjmował te podziękowania i rozmawiał z każdą osobą przez chwilę (krótszą lub dłuższą). 

fot. Marcin Chmielecki

Rycerze Jana Pawła II: Sławomir Kępka i Zbigniew Nowacki odbierali kwiaty i prezenty.

Także redakcja "Jadwiżanki" złożyła  życzenia (składał je red. Z. Nowacki) przekazując specjalne wydanie numeru poświęconego ks. proboszczowi, obiecując mu, iż będzie ją otrzymywać regularnie do miejsca swego nowego pobytu w Kiełpinie, w domu księży emerytów. Tego dnia odbywał się właśnie kolportaż tego numeru.


Rycerze Jana Pawła II podziękowali ks. proboszczowi za przychylność i akceptację  ich dotychczasowych działań  i w dążeniu do utworzenia chorągwi Zakonu w naszej parafii.

2018-06-24 21:07:31 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne