Erygowanie nowej Chorągwi Zakonu Rycerzy Jana Pawła II

Prezentacja Zakonu w Milanówku – 14.10.2018

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Vivat Iesus! Totus Tuus!

 

Postaram się odpowiedzieć na nurtujące zapewne wielu z Was pytania, kim są, na kim się wzorują, dokąd zmierzają i jakie mają cele  bracia rycerze w czarnych płaszczach z herbem papiesko-maryjnym.

Jesteśmy najmłodszym, bo od 2011 roku, świeckim, męskim Zakonem św. Jana Pawła II, Wielkiego Papieża, który jest naszym patronem. Poznajemy Jego nauczanie m.in. przez codzienną lekturę fragmentów encyklik, adhortacji i homilii, aby następnie przekazywać tę wiedzę innym. Otrzymujemy je emailami, a  całość czytamy podczas comiesięcznych spotkań  Chorągwi.

Św. Jan Paweł II jest także naszym wzorem w dążeniu do świętości. Modlimy się codziennie na różańcu, który jest naszym mieczem, odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, chodzimy często do spowiedzi.  Jesteśmy zobowiązani do bycia w stanie łaski uświęcającej, gdy występujemy w Mszach św. lub innych uroczystościach religijnych w mantulach (płaszczach).

Pogłębiamy naszą wiarę i wiedzę o św. Janie Pawle również na rekolekcjach adwentowych, wielkopostnych i rycerskich. Ostatnio, we wrześniu byłem na takich rekolekcjach formacyjnych rycerskich w Grzybowie koło Kołobrzegu, w grupie 40 rycerzy i 8 bratowych. Nasze żony nazywamy bratowymi. Są one naszą nieocenioną podporą i towarzyszą nam często w wielu uroczystościach. Nasi synowie, wnuki, bratankowie czy siostrzeńcy, w wieku od 5-go do 17-go roku życia,  mogą przyłączyć się do nas w korpusie kadetów.

Jesteśmy rycerzami nie tylko św. Jana Pawła II, ale i Maryi. Tydzień temu, w konkatedrze na Kamionku w Warszawie, na zakończenie Rady Kapłańskiej i Mszy św. Zakon zawierzony został Matce Bożej Zwycięskiej, a blisko 40 rycerzy przyjęło szkaplerz karmelitański. Vivat Jesus! Totus Tuus! – to nasze zawołanie rycerskie.

W ramach bratniej solidarności i pomocy modlimy się codziennie za jednego z nas, za osoby chore, cierpiące, potrzebujące pomocy. A jest nas blisko 500 rycerzy w 42 parafiach, w 11 diecezjach i archidiecezjach w Polsce. Pomyślcie tylko: 500 facetów modli się każdego dnia, dziesiątką różańca,  w intencji Sławka, Bartka lub kogoś innego. W soboty – za nasze rodziny, a w niedziele – za wybranego kapelana. To jest niesamowity szturm do nieba.

Pomagamy sobie i innym także finansowo ze specjalnego funduszu pomocowego.

Ja jestem w Zakonie od niedawna, bo od maja tego roku. Zachęcił mnie do wstąpienia nasz Generał. Moje życie nabrało innego niż dotąd sensu. Poznałem wielu wspaniałych ludzi wiary i czynu, uczestniczyłem w erygowaniu nowych chorągwi w Radzyminie i w Wołominie, w różańcowej procesji światła w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, w Dniu Dziękczynienia w Warszawie, w Męskim Oblężeniu Jasnej Góry, w promocjach Zakonu w innych parafiach. Brałem udział także w wielu wydarzeniach religijnych w Grodzisku Maz. To mnie fascynuje i wzmacnia moją wiarę oraz dążenie do zbawienia.

Bóg, honor i Ojczyzna! Te słowa nie są dla nas puste. Na spotkaniach i uroczystych Mszach św. występujemy ze sztandarem Zakonu i flagą narodową. Modlimy się za Ojczyznę, śpiewamy hymn narodowy na każdym zebraniu Chorągwi.

Chcemy założyć nową Chorągiew w tej parafii. Panowie: nasz Generał mówi: „jeśli chcecie za kimś chodzić, to nie za byle kim, tylko za Chrystusem, u boku św. Jana Pawła II”. W naszym Zakonie będziecie mieli i modlitwę, i zajęcia, i uznanie w sensie awansu na wyższe stopnie rycerskie, i satysfakcję. Podczas prezentacji w czerwcu br. ks. proboszcz Stanisław Golba powiedział, że ”Zakon ten jest drogą do świętości”.

Jutro, godz. 18:30 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie z osobami zainteresowanymi oraz kandydatami. Zapraszamy serdecznie!

 

Szczęść Boże!

 


2018-10-18 19:19:13 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne