Uroczystość Narodzenia PańskiegoOdsłonięta została piękna tradycyjna szopka bożonarodzeniowa, przy budowie  której brało udział wiele dziewcząt i mężczyzn, także rycerze Jana Pawła II.


W ołtarzu umieszczono dwie smukłe i wysokie choinki, udekorowane ozdobami w kolorze biało-czerwonym tj. w barwach narodowych, dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości.


W Boże Narodzenie - pierwszy dzień świąt:


W Boże Narodzenie o godz. 11:15 podczas Mszy św. dla dzieci został poświęcony tort urodzinowy Pana Jezusa. Ks. proboszcz zaprosił dzieci do skosztowania tego ważącego 50 kg tortu do Domu Parafialnego. Święcenia dokonał ks. Bartosz.


Natomiast podczas sumy, Mszy św. o godz. 12:30 przeżywaliśmy niecodzienny jubileusz - Złote Gody małżeństwa Elżbiety i Andrzeja, którzy odnowili swoje sakramentalne przyrzeczenia sprzed 50 laty.


Towarzyszyli im strażacy z OSP w Milanówku, gdyż pan Andrzej był ich starszym kolegą.

Tego dnia asystowali ks. proboszczowi we Mszy św. rycerze Chorągwi św. Jadwigi Śląskiej Zakonu św. Jana Pawła II. Msza św. rozpoczęła się od procesji z krzyżem niesionym przez brata Sławomira Kępkę oraz sztandarem narodowym i chorągwią św. Jana Pawła II, które nieśli brat Michał Czebłakow i brat Adam Zieliński.Na Mszy św. pojawił się ks. Bartłomiej Michalski, którego serdecznie powitał ks. proboszcz. Modlimy się za niego nadal, gdyż rana po operacji nie goi się i widać było, iż ks. Bartłomiej miał problemy z wchodzeniem po schodkach prezbiterium do tabernakulum. Niech dobry Bóg uleczy tę jego ranę!

Po Mszy św. rycerze wraz z ks. Grzegorzem i ks. Bartłomiejem mogli mieć wykonane pamiątkowe zdjęcia przy szopca, z Panem Jezusem!


na zdjęciu od lewej: br Bartłomiej Niemirski, ks. proboszcz Grzegorz Jaszczyk, br Zbigniew Nowacki - Wielki Rycerz Chorągwi - br Sławomir Kępka, br Michał Czebłakow, ks. Bartłomiej Michalski i br Adam Zieliński

2018-12-25 22:43:35 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne