Orszak Trzech Króli 2019

Inne główne postaci biblijne zagrali:
Jarek Kopka - Król Europejski
Dawid Maciuszek - Król Azjatycki
Rafał Wojtczak - Król Afrykański.


Prologiem były słowa św. Józefa, który wyrusza w drogę do Betlejem z Maryją, będącą brzemienną. Zachęca on nas do odnowy życia, wskazując na Maryję jako Przewodniczkę w naszej drodze do Boga i na Jezusa, którego jest Opiekunem. (fragment Scenariusza Anny Murawskiej).

Orszak prezentował wiele scen biblijnych, przedstawiających narodzenia Pana Jezusa:
1. wyjście Maryi Brzemiennej
2. dwór Heroda
3. gospoda
4. walka dobra ze złem
5. pasterze pod Giewontem
6. pokłon pasterzy
7. pokłon Trzech Króli.


Tematy biblijne były powiązane ze współczesnością: zachowanie ludzi wobec religii czy walka dobra (Aniołów) ze złem (Młodzieniec ufryzowany na irokeza - dobrze że zrezygnowano z przebierania dzieci czy młodzieży za diabłów, bo to byłoby poważne zagrożenie duchowe dla nich).


Orszak wyruszył ze stopni Domu Parafialnego, gdzie Trzej Królowie oddali pokłon, przeszedł ulicami na Starodęby, gdzie była ustawiona scena, a następnie zakończył swój pochód w Domu Parafialnym. Tam była gorąca herbata i poczęstunek. 
Całości patronował nasz proboszcz, ks. Grzegorz Jaszczyk, a w Orszaku brał udział także ks. Bartosz.


Dzieci, młodzież i dorośli byli przebrani, głównie korzystając z przekazanych strojów
(koron, płaszczy i innych) przez głównego organizatora - Fundację OTK./ Było wesoło, ale i z należytą powagą. W czasie pochodu śpiewane były znane kolędy.


Organizatorem Orszaku w tym roku był pan Rafał Wojtczak. Jego zamysłem jest, aby w 2020 roku przybył do Milanówka wielbłąd. Do tego potrzebne będzie intensywne głosowanie w specjalnym konkursie, jaki ogłasza co roku Fundacja OTK. W tym roku wygrała mała miejscowość Głuchów! A więc i Milanówek także może!


Warto wspomnieć, że w tegorocznym Orszaku Trzech Króli brało udział 1,2 mln osób w 752 miastach i gminach z całej Polski oraz 22 miejscowościach za granicą m.in. na Ukrainie, w Niemczech, w Wielkiej Brytanii, w USA, w Rwandzie i Kongo oraz w Kazachstanie. W Warszawie uczestniczyło ok. 60 tyś. osób. Na Pl. Piłsudskiego odbyło się piękne przedstawienie z udziałem kard. Kazimierza Nycza, biskupa Solarczyka i biskupa Janochy, transmitowane przez TVP prog. 1! Było co oglądać.

2019-01-06 20:40:07 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne