Św. Jana Paweł II jest już z nami!

W uroczystości wzięli udział:

a)      o. Gabriel Bartoszewski OFM Cap z Warszawy,  który przewodniczył Mszy św., a w koncelebrze – ks. Jan Mężyński, proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej,  ks. Janusz Starosta, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego i dziekan w Grodzisku Maz. oraz nasz proboszcz ks. Grzegorz Jaszczyk

b)    brat Krzysztof Wąsowski, Generał Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, brat Krzysztof Gralik, Prowincjał ZRJPII, brat Marek Kajaniec, Generalny Lektor ZRJPII, brat Zygmunt Strubiński, Generalny Kanclerz ZRJPII i brat Tadeusz Chruszczyk, Komandor Warszawski oraz 25 rycerzy z różnych Chorągwi i Komandorii – z Grodziska Maz., z Pruszkowa, z Warszawy i z Otwocka, w tym 5 rycerzy Chorągwi św. Jadwigi Śląskiej z Milanówka

c)     poczet sztandarowy ZHP z hm Krzysztofem Wiąckiem

d)    liczna grupa parafian

e)     chór parafialny „Cantabile”.

 

Mszę św. rozpoczęła długa procesja z krzyżem Zakonu, niesionym przez ZB Generała, sztandarem Zakonu i sztandarem narodowym oraz chorągwią św. Jana Pawła II, rycerzami, ministrantami i kapłanami. Relikwie św. Jana Pawła II niósł diakon Albert. Poprzedzał ich trybularz z niezawodnymi braćmi z Grodziska Maz.:  Pawłem Bilińskim i Grzegorzem Krawczykowskim.

 

O. Gabriel poświęcił relikwiarz, a następnie przekazał go ks. proboszczowi Grzegorzowi Jaszczykowi dla parafii i odczytał stosowny dokument.


Tego dnia mały Leon został ochrzczony i przyjęty do wspólnoty chrześcijańskiej.

 

Podczas uroczystej liturgii czytania zapewnili bracia Bartłomiej Niemirski i Zbigniew Nowacki, natomiast psalm zaśpiewał pięknie Komandor Tadeusz Chruszczyk.

 

W homilii o. Gabriel Bartoszewski przypomniał w pierwszej części przesłania, z jakimi św. Jan Paweł II, jako Papież, przybywał do Polski po wyborze w październiku 1978 roku: w 1979, 1983, 1987 i 1991 roku. W drugiej części wyjaśniał znaczenie relikwii świętych. Zaznaczył, że włos Świętego jest relikwią I stopnia tak samo jak krew. Na koniec zaś wspomniał o bezpardonowym ataku postkomunistycznych lewaków

i libertyńskich przeciwników naszego Świętego Papieża, oskarżających Go bezpodstawnie i nieprawdziwie o zaniechania w Kościele. Zaapelował też do wiernych o stawanie w obronie świętości i czci naszego Wielkiego Polaka i Papieża, ubolewając jednocześnie, że właśnie pośród Polaków są tacy nienawistni ludzie.

 

W słowie końcowym ks. proboszcz podziękował rycerzom Zakonu św. Jana Pawła II, szczególnie z Chorągwi św. Jadwigi Śląskiej, którzy byli inicjatorami sprowadzenia relikwii Świętego do parafii i przygotowali tę uroczystą chwilę ich wprowadzenia.

 

Z kolei Generał Zakonu, ZB Krzysztof Wąsowski podziękował ks. proboszczowi za przychylność i życzliwość oraz za aprobatę tej inicjatywy. Wyjaśnił także, że to dzięki bratu Marianowi Markiewiczowi, kapucynowi posługującemu obecnie w Katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie, a wcześniej kard. Karolowi Wojtyle pozyskaliśmy relikwię Świętego Jana Pawła II.

 ZB Generał przekazał Księdzu Proboszczowi Grzegorzowi Jaszczykowi ryngraf rycerski z wizerunkiem św. Jana Pawła II, który przyznaje się kapelanom Chorągwi Zakonu.

Po Mszy św. udaliśmy się w licznym gronie rycerzy, naszych bratowych i kapłanów oraz zaproszonych gości do Domu Parafialnego na agapę. Pyszne potrawy: boeuf strogonow ZB Adama Zielińskiego, pierogi z mięsem, wędliny i smalec ZB Sławomira Kępki oraz liczne ciasta i owoce smakowały wszystkich. Dzieci, których była spora gromadka, cieszyły się z zajączków wielkanocnych w czekoladzie oraz cukierków. Kawa i herbata oraz zimne napoje dopełniły wspaniałe przyjęcie, jakie przygotowały bratowe i bracia z Chorągwi św. Jadwigi Śląskiej.

 I tak powoli spotkanie dobiegło końca. To było ważne i uroczyste wydarzenie w życiu parafii i Chorągwi św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku.

Serdecznie dziękuję Księdzu Kapelanowi Grzegorzowi, ZB Generałowi Krzysztofowi, Prowincjałowi Krzysztofowi, Generalnemu Lektorowi Markowi, Generalnemu Kanclerzowi Zygmuntowi, Komandorowi Tadeuszowi oraz wszystkim braciom, którzy przybyli na tę uroczystość,

za ich nieocenione wsparcie i życzliwość.

Dziękuję także parafianom: Bogumiłowi Derejczykowi oraz Marcinowi Chmieleckiemu za fotografowanie i udostępnienie zdjęć. Można je oglądać pod linkami:

https://photos.google.com/share/AF1QipMGmDAUIU18ohnG9z7p7cfcx1aRqmN2LUsnrmUwWROfpp7ajrjKcqzpjNqcWd-dDg?key=bjI4ZXJsQkJIZHg3dUJBNk1FODdFNVhmT2xCclJ3

(Bogumił Derejczyk)

oraz

https://wetransfer.com/downloads/d65ae091c904510d1461592bf944b7d420190331220810/1150808af80446e24591b5470d9e55a320190331220810/3831f9

(Marcin Chmielecki).

 

Opracowanie: 

Brat Zbigniew Nowacki OMIPII

Rycerz Matki Bożej z Međugorje Królowej Pokoju

Moje motto: „Totus Tuus Chrystusie! Totus Tuus Maryjo! Totus Tuus Polsko!”

 Wielki Rycerz Chorągwi Świętej Jadwigi Śląskiej

w Milanówku, 

 

 

 


2019-04-01 10:07:57 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne