Adopcja Serca

Centrum Misyjne  urszulanek SJK we współpracy z Chorągwią św. Jadwigi Śląskiej Zakonu Rycerzy Jana Pawła II prowadzą od maja br. chwalebne dzieło misyjne pomocy biednym dzieciom z Filipin. Dzieło, które nazywane jest Adopcją Serca lub Adopcją na Odległość, wypełnia jednocześnie dwa ważne charyzmaty chrześcijańskie: miłosierdzia i solidarności z ubogimi.


Na czym polega Adopcja Serca, jaka jest jego istota? Przede wszystkim jest to długoterminowa pomoc materialna, finansowa poprzez miesięczne, kwartalne i roczne wpłaty na rzecz jednego lub kilku dzieci – na jego naukę, wyżywienie, ubranie. Wynoszą one – w przypadku Filipin -  100 zł miesięcznie na dziecko. Niejednokrotnie dzięki tym wpłatom ratujemy życie takiego dziecka, które często głoduje razem ze swoją rodziną, jeśli ją ma. czasokres trwania Adocji Serca – min. rok, a zalecane jest do pełnoletności dziecka.

Ponadto, z powierzonym nam dzieckiem utrzymujemy kontakt listowny (głównie emailem), a czasami  także bezpośredni w rozmowie na WhatsApp, zwłaszcza z dziećmi starszymi, powyżej 10 roku życia, które znają dobrze język angielski (na Filipinach jest on językiem urzędowym obok filipińskiego). Ważne jest też, aby w naszych codziennych modlitwach obejmować to dziecko adoptowane sercem, jego rodzinę i misjonarzy pośredniczących i odpowiedzialnych za adopcję.

Do tej pory 41 dzieci z Filipin ma swoich opiekunów adopcyjnych wśród braci rycerzy i ich rodzin a także spoza Zakonu. Obecnie siostry pragną zrealizować ważny projekt pomocy dzieciom żyjącym na wysypiskach śmieci w Tanza (niedaleko Manili, stolicy Filipin) w pierwszej parafii pw. św. Jana Pawła II.  Chodzi o to, aby przynajmniej jedno dziecko z 30 rodzin tam przebywających objąć Adopcją Serca. Do tej pory połowa tych dzieci ma już swoich opiekunów, w tym 6 z naszej parafii i 4 rycerskie z Krakowa i  Grodziska Maz. oraz 4 rodziny z Warszawy. 

Radować może nasze serca postawa wielu osób, którzy indywidualnie adoptują sercem dzieci będące w potrzebie. Jedna z nich napisała niedawno do sióstr urszulanek:

Dziękuję Panu Bogu za ten piękny dar, który otrzymałem… „obdarowałyście moja rodzinę” skarbem, który złożymy w naszym sercu i w naszych rękach prosząc o błogosławieństwo Pana Jezusa, abyśmy mogli dzielić się jak najdłużej tym, czym możemy. Będziemy też pisali do dzieci...  

Niektóre osoby pragną pozostać incognito. Szanujemy taką decyzję i nie będziemy ujawniać tożsamości.

Za zgodą księdza proboszcza Grzegorza Jaszczyka w niedzielę, 22 listopada po każdej Mszy św. odbędzie się krótka prezentacja tego dzieła Adopcji Serca, przygotowana wspólnie przez siostry urszulanki i rycerzy Jana Pawła II. Gdyby ktoś chciał już wcześniej zgłosić chęć pomocy dzieciom na Filipinach, to prosimy o kontakt z s. Ewą Bońkowską (email: sewab@onet.pl, tel. 668-743-303) lub z Generalnym Konsultorem ds. Adopcji Zakonu br. Zbigniewem Nowackim (email: z.nowacki333@gmail.com, tel. 506-867-633)

 

 


2020-11-07 15:56:23 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne