Ks. proboszcz Grzegorz Jaszczyk i rycerze Jana Pawła II na IX Rycerskich Rekolekcjach Adwentowych w Krakowie

Z naszej Chorągwi św. Jadwigi Śląskiej uczestniczyli:

ZB Sławomir Kępka, Wielki Rycerz, z Zacną Bratową Agnieszką

ZB Michał Czebłakow, Kanclerz, z Zacną Bratową Emilią

ZB Bartłomiej Niemirski, Skarbnik, z Zacną Bratową Martą.

Pierwszego dnia, podczas Mszy św. o godz. 17:00 odbyła się inwestytura 5 nowych braci rycerzy i 3 nowych kadetów. Wieczorem zaś było spotkanie organizacyjne z Generałem Zakonu ZB Krzysztofem Wąsowskim i oficerami generalnymi.

Drugiego dnia, 7 grudnia to prawdziwy maraton modlitewno-rycerski, gdyż głównym celem spotkania były nauki rekolekcyjne. Wygłosił je misjonarz na Ukrainie, ks. dr Ryszard Federczyk, nawiązując w nich do Pisma Świętego i słów św. Pawła.  Kanwą do rozważań był fragment listu św. Pawła Apostoła i Męczennika do Efezjan (Ef 5, 21-33), a więc temat o małżeństwie sakramentalnym. Ponadto, ks. Federczyk mówił o wierze, zaufaniu i posłuszeństwie, zadając pytanie: "Czy ufam Bogu tak jak pilotowi samolotu którym lecę lub chirurgowi, który mnie operuje? To bardzo ważne pytanie ponieważ bez zaufania nie ma posłuszeństwa!"

Odmawiany były: Anioł Pański, różaniec oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego. Największą modlitwą jest zawsze Eucharystia, Msza św., którą odprawił duszpasterz krajowy Zakonu, ks. Jarosław Glonek. Podczas tej Mszy św. 24 braci otrzymało promocję na IV stopień rycerski Patriotyzm.

Wcześniej odbyły się wybory nowych komandorów. W Komandorii Warszawskiej na kolejną 3-letnią kadencję wybrany został ZB Tadeusz Chruszczyk.

Obecni byli na Mszy św. m.in. Kurator Małopolska, pani Barbara Nowak, oraz pan Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji Pro-Prawo do Życia.

Kapituła najważniejszej nagrody Rycerzy Jana Pawła II „Anioł Życia”, zadecydowała, że Aniołem Życia AD 2019 została pani Mary Wagner! Mary Wagner z Kanady działa na rzecz nienarodzonych dzieci.

Umocnieni w wierze dzięki rekolekcjom oraz we wspólnocie bractwa rycerskiego, ku czemu takie spotkania zawsze przyczyniają się, wszyscy powrócili do swoich domostw radośni i szczęśliwi.

Nasza Kronika Chorągwi, zawierająca wiele odniesień do wydarzeń rycerskich nie tylko z naszej Chorągwi, powiększyła się o kilka stronic wpisów uczestników rekolekcji, w tym ks. Glonka, ks. Federczyka, Generała Zakonu, Komandora Warszawskiego i wielu, wielu braci. Zadbał o to nasz Wielki Rycerz, ZB Sławomir Kępka

Vivat Iesus!!

Brat Zbigniew Nowacki OMIPII

Rycerz Matki Bożej z Međugorje Królowej Pokoju

Moje motto: „Totus Tuus Chrystusie! Totus Tuus Maryjo! Totus Tuus Polsko!”

 Generalny Konsultor Zakonu ds. Adopcji

Kronikarz Chorągwi Świętej Jadwigi Śląskiej w Milanówku


 
2019-12-13 18:49:38