Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli w Milanówku

Przy naszej Parafii zawiązała się inicjatywa zorganizowania Orszaku Trzech Króli w Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie nazywanego świętem Trzech Króli, które ustanowił Kościół w Kościele Zachodnim w IV w. Wspominane jest wówczas wydarzenie opisane w Ewangelii wg św. Mateusza, w którym Mędrcy ze Wschodu - nazywani również Królami lub Magami - Kacper, Melchior i Baltazar, wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli małemu Jezusowi drogocenne dary: mirrę, złoto i kadzidło.

Mamy niewiele czasu na organizację, ale liczymy na Państwa wsparcie i zaangażowanie. Osoby chętne do pomocy, pełne pomysłów i zapału prosimy o kontakt z redakcją Jadwiżanki oraz koordynatorkami: Małgorzatą Podgórską-Paciorek (Fundacja Rozwoju Obywatelskiego), tel 605-230-272 i Magdaleną Sitko (Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” - Skauci Europy) tel. 510-162-026. 

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek, 16 grudnia o godz. 19:30 na plebanii naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału!


ZN, 2013-12-03 20:19:15