Przystanek Jezus
Sama nazwa wielu ludziom niewiele mówi. A jest to ważna i cenna inicjatywa ewangelizacyjna naszego Kościoła. W tym roku, od 29 lipca do 5 sierpnia, po raz 19-ty Przystanek Jezujs  otwiera się na potrzeby młodych przybywających na Przystanek Woodstock, obecnie nazwany "Festiwalem Pol'andRock" w Kostrzynie nad Odrą. Warto zapoznać się przynajmniej z celami tej inicjatywy i rozważyć swój ewentualny udział jako ewangelizatora.

Bliższe szczegóły są dostępne na stronie: http://www.przystanekjezus.pl, na której czytamy m.in.:

Przystanek Jezus jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock, celem prezentacji osoby Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego dar zbawienia.

Czym jest Przystanek Jezus?

Powstał w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w roku 1999, jako odpowiedź na  potrzebę duszpasterskiej opieki nad młodzieżą zgromadzoną na Przystanku Woodstock (PW), który jest jednym z największych koncertów muzyki rockowej w Europie gromadzący kilkaset tysięcy młodych. Jako dzieło ewangelizacyjne, Przystanek Jezus od samego początku, cieszył się aprobatą Konferencji Episkopatu Polski jako odważna i nowatorska forma obecności Kościoła pośród młodych, co znalazło swój wyraz w sprawozdaniu przewodniczącego KEP podczas Ad limina apostolorum w obecności Ojca Świętego w 2014 r.


Rycerze z Zakonu Jana Pawła II uczestniczą tak w przygotowaniach, jak i w przebiegu PJ.
Zamieszczamy poniżej relację ZB Marka Kajańca, Lektora Generalnego Zakonu, z pierwszego dnia przygotowań. To niesamowite, że już tego dnia poznaliśmy owoce tej inicjatywy.


2018-07-26 13:25:07