Erygowanie nowej Chorągwi Zakonu Rycerzy Jana Pawła II
Zgodnie z zapowiedzią w niedzielę, 14 października na kilku Mszach św. byli obecni rycerze oraz kandydaci Zakonu św. Jana Pawła II, a także kadet Szymon i trzy bratowe (żony rycerzy). W swoim wystąpieniu na zakończenie każdej ze Mszy św. Rycerz Wiary Zbigniew Nowacki z Chorągwi Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Maz. opowiedział o tym, kim  są, dokąd zmierzają i jakie mają zadania rycerze tego Zakonu. Tekst wystąpienia można przeczytać w "więcej".


W poniedziałek, 15 października odbyło się spotkanie ks. proboszcza z rycerzami oraz kandydatami. Podjęta została decyzja, że erygowanie nowej Chorągwi Świętej Jadwigi Śląskiej nastąpi podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12:30 w niedzielę, 18 listopada. Ks. proboszcz postanowił, że będzie kapelanem tej Chorągwi.

Obecnie w skład Chorągwi mogą wejść 3 rycerze oraz 7 kandydatów, ale ta lista nie jest zamknięta, gdyż zgłaszają się kolejne osoby zainteresowane posługą w Zakonie. Chętnych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 506-867-633 lub pozostawienie wiadomości u ks. proboszcza.

2018-10-18 19:19:13